Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minecraft

5. 1. 2012

Jak moc vás dobrodružství chytí a vtáhne do svého virtuálního světa, záleží z velké části na vaší fantazii a povaze. Hlavní činnost se sice skládá z nekonečného koloběhu kutání všemožných surovin, které použijete k výrobě nástrojů na kutání všemožných surovin, podstatou hry je ovšem objevování a budování. Minecraft dokáže v člověku znovu probudit dětskou hravost. Je to takové digitální LEGO bez hranic, s kterým si můžete hrát dle libosti, aniž byste tím vyvolali obavy všech známých o vaše duševní zdraví. Tedy za předpokladu, že se nerozhodnete vybudovat třeba vesmírnou loď U.S.S. Enterprise v životní velikosti nebo model planety Země. Monty Pythonův spolek pro kladení věcí na sebe by však byl určitě nadmíru spokojen.

Hned první virtuální den vás nevyhnutelně čeká výstavba obydlí, pro začátek si nejspíš vystačíte se skromným výklenkem ve skále, na vzdušné (klidně i doslova) zámky bude čas později. Tím, co ve světě Minecraftu poskytuje bezpečí, je světlo, a tak je zpočátku důležité si alespoň nějaké to hnízdečko zařídit. Ihned po soumraku začnou ze všech temných zákoutí vylézat kostlivci, zombíci, pavouci a jiná odpudivá havěť, které hlavně ze začátku nedělá vůbec žádný problém hráčovu postavičku raz dva skolit a vysát z ní veškerý život. Naštěstí se z nakutaných kostiček dají vyrobit i užitečnější věci než kosmická loď, a tudíž se později můžete vydat klidně i na noční lov.

Je s podivem, jak dokáže být Minecraft překrásný, i když ve většině ohledů připomíná spíše prastaré vykopávky. Pokud nepatříte mezi ty nejzarytější zastánce supermoderních technologií, přinejmenším si vychutnáte vtipné detaily jako třeba oblaka složená z kostiček. A pokud zastáváte názor, že Bloom patří spíše do Pirátů z Karibiku než do herní grafiky, budete z tohoto retro stylu nadšeni. Tím samozřejmě nechci říct, že by Minecraft byl prehistorickou hrou pro zatvrzelé odpůrce vývoje, v době rádoby fotorealistických a extrémně náročných kolosů jde ale o velmi osvěžující alternativu. To se týká i krásného hudebního doprovodu, jenž se jednou za čas potají vkrade do reproduktorů, aby zase pár vteřin nato nenápadně odezněl.

STAHUJTE:>>>ZDE<<<

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

AHOJ

(VEVERKA, 3. 11. 2012 7:45)

AHOJ MINECRAFT HRAJU UŠ 3 ROK JE TO SUPER HRA:D

hustej

(Jakub, 14. 2. 2012 18:58)

Dejte tam neco hustejsiho