Jdi na obsah Jdi na menu
 


Battlefield 3

4. 1. 2012


Singleplayerová kampaň není tradiční oporou téhle série. Jenže když chcete sesadit z trůnu Call of Duty, musíte používat stejné zbraně, a tak tu máme akční filmařinou načichlou odyseu, která se skoro polovinu svého trvání tváří genericky, nenápaditě a nudně. Ne, že by se pak změnila v Shakespearovo dílo, ale polepší se - výrazně. Ale oč vlastně jde: Blackburn je voják, jemuž šlape na krk duo vyšetřovatelů, které zajímá, proč tak vyvádí ohledně metra v New Yorku a... A pro vaše dobro vlastně nemohu říci víc.

Bez vytáček a okolků: samotná akce není nic jiného, než přímočará koridorovka, která vám ukazuje co a jak. Což ale neznamená, že je lehká. Buď jsem zakrněl nebo je prostě Battlefield 3 docela těžká hra. Vaše postava (respektive postavy, dostanete jich do ruky hned několik, ale vlastnosti mají stejné) je celkem křehká a vydrží asi tolik jako Adam Jensen v Deus Ex: Human Revolution, ale bez upgradů. Zásah z padesátky vás zabije jednou ranou. Kulka mezi oči taktéž. Vartování pod souvislou palbou se do pár sekund změní ve známý úkaz v podobě zešednutí obrazovky a reloadu checkpointu, které jsou naštěstí dobře položené, a prakticky se mi nestalo, že bych musel znovu hrát delší úsek hry. Navíc ona křehkost vašich postav hodně pomáhá atmosféře, protože si opravdu přijdete jako na bojišti, zvláště když je to součást mise s větší ofenzivou.

Právě zničitelnost prostředí bere do jedné ruky grafiku, do druhé ozvučení a společně kráčejí vstříc hráči, aby jej obklopili a uvedli do slastného transu. Ano, tohle je nejlépe vypadající hra, jakou jsem měl v ruce. Úžasné scenerie, skvělé zpracování modelů a vlastně všeho. Skvělý ruský dabing, štěkání automatů, ohlušující dopad tankového granátu na budovu atd., atd. Velmi mě potěšilo třeba zpracování svítilen a laserových zaměřovačů na zbraních. Vynikající je efekt, kdy vás svítilny oslňují (alespoň víte, kam poslepu střílet), a to samé platí u té veselé červené tečky, která ale většinou znamená smrt, pokud do sekundy něco neuděláte. V multiplayeru do půl vteřiny.

Ale hlavně je tu multiplayer, který po právu převezme otěže v rámci hry pro více hráčů (pokud pominu ještě co-op mód, který o hodinku až dvě herní dobu prodlouží, byť ne nijak zlomově), protože nabízí několik různorodých módů, prostor pro milovníky odlišných stylů a boj na zemi, ve vzduchu a částečně i na vodě. I proto je závěrečné hodnocení tak trochu na vás. Záleží, co od hry čekáte. Kvůli čemu ji chcete. Za multiplayer dám ruku do ohně a nechám ji tam několik dalších let (aneb uvidíme se ve hře :). Ke kampani mám několik výhrad, ale postupem času jsem se víc a víc bavil, až jsem ke konci dosáhl stavu lehkého nadšení.

STAHUJTE:>>>ZDE<<<
CRACK:>>>ZDE<<<

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář